Vampire World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vampire World

Форум за вампири,войни и кървища...
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "Историкът" - Елизабет Костова

Go down 
АвторСъобщение
Vampire World

Vampire World


Брой мнения : 150
Age : 31
Registration date : 22.10.2007

"Историкът" - Елизабет Костова Empty
ПисанеЗаглавие: "Историкът" - Елизабет Костова   "Историкът" - Елизабет Костова Icon_minitimeНед 18 Окт - 21:04:47

Автор:Елизабет Костова
Издател:Сиела
Раздел:Художествена литература, фентъзи
Година:2006
Страници:726
Корици:твърди

Сюжет:
Написан в първо лице, единствено число, романът представлява издирването на Влад Цепеш, легендите за когото вдъхновяват Брам Стокър да напише "Дракула". Разказвачът е жена историк, чийто баща Пол случайно започва да търси гроба на Влад Цепеш. През 2008 г. тя описва своето пътуване в Европа през 70-те години на 20 век, приключенията на баща си през 50-те години, когато той издирвал своя наставник професор Бартоломю Роси, и премеждията на самия проф. Роси през 30-те години.
Голяма част от действието се развива чрез писма, части от академична литература и най-вече чрез разказаните от Пол истории, които дъщеря му си припомня. Героите пътешестват из цяла Европа, включително и в България.

Отвътре:
"Драги мой, злощастни приемнико,
Със съжаление си те представям, който и да си, как четеш тези редове, но съм длъжен да изложа историята си. Съжалявала отчасти самия себе си, защото щом държиш това в ръцете, то аз със сигурност съм в беда, може би съм мъртъв, а може би — още по-зле. Съжалявам и теб, мой все още непознати приятелю, защото единствено онзи, който
наистина има нужда от подобно зловредно познание, ще чете един ден писмото ми. Ако не си мой приемник и в друг смисъл, то скоро ще бъдеш мой наследник - и съм обзет от мъка, задето завещавам на друго човешко създание собствения си, може би неправдоподобен досег със злото. Защо самият аз го наследих, не знам, но се надявам в края на краищата да разбера — може би докато ти пиша или в хода на следващите събития."
Върнете се в началото Go down
https://vampire-world.forummotion.com
 
"Историкът" - Елизабет Костова
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Vampire World :: Вампири :: Книги :: Книги-
Идете на: